МАЛОВИСКІВСЬКИЙ КЗДО ( ЯСЛА - САДОК) " РОМАШКА"

УВАГА ! БУЛІНГ! ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ!

Додаток  № 10

до річного плану КЗДО "РОМАШКА" на 2021-2022 Н.Р.

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

в КЗДО « Ромашка» на 2021/2022 н.р.

Термін проведення

Нормативно-правове забезпечення

1

Створення нормативно-правової бази щодо забезпечення запобігання та протидії булінгу

упродовж року

2

Надання інформації батькам, педагогам, розгляд на засіданнях виробничих нарад, оновлення інформації на веб-сайті закладу з проблеми запобігання та протидію булінгу

упродовж року

3

Невідкладне інформування відповідних органів, визначених Законом України від 18.12.2018 № 2657-VIII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», у разі виявлення випадку булінгу

у разі виявлення випадку

Робота з педагогами та колективом

4

Організація і проведення тематичного тижня

«Я маю право!»

5

Консультація: «Як виявити жорстоке ставлення до дитини в сім’ї»

6

Проведення круглого столу «Профілактика жорстокого поводження з дітьми»

7

Консультація: «Дошкільники та їх права і обов’язки»

Вихователь - методист

8

Інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання і протидії булінгу

лютий

9

Вивчення психологічного клімату в педагогічному колективі

квітень

10

Психологічні та соціально-психологічні дослідження за запитами адміністрації, педагогів, працівників

За запитом

Робота з дітьми

11

Психологічне вивчення дітей «групи ризику»

жовтень-листопад

12

Бесіда «Мої права та обов’язки»

13

Організація та проведення занять та бесід, що формують у дітей уявлення про толерантність по відношенню до різних людей, справедливість, порядність

14

Корекційно-розвивальні заняття з дітьми старших груп

15

Перегляд та обговорення мультфільму «Жив собі чорний кіт»

лютий

16

Організація виставки малюнків «Я маю право»

березень

Робота з батьками

17

Активізувати просвітницьку роботу з питань правової освіти серед родин вихованців

Протягом року

18

Забезпечити консультативну допомогу батькам з питань соціально-правового захисту дошкільників (за потребою)

Протягом року

Практичний психолог, вихователь – методист, Вихователі

19

Розміщення нормативно-правових документів, телефонів довіри на інформаційних стендах та веб-сайті ЗДО для ознайомлення батьківської громадськості

вересень

Громадський інспектор

20

Семінар-практикум «Школа батьківства» (надання допомоги молодим батькам у побудові батьківсько-дитячих стосунків)

жовтень, грудень-лютий

Директор, психолог, методист, Вихователі

21

Складання інформаційних буклетів для батьків (групові батьківські куточки)

вересень

22

Консультація: «Дитина та її індивідуальні особливості»

23

Консультація: «Правова освіта для маленької дитини»

Вихователь-методист

24

Педагогічна година: «Ось так ми живемо. Обговорення інклюзивних цінностей та толерантного відношення»

квітень

Вихователь-методист

Зразок заяви

Директору КЗДО « Ромашка»

Капустері О.В _______________________________

Прізвище.ім’я,по-батькові заявника)                                                                            ____________________________

(адреса фактичного місця проживання)

Контактний телефон ______

Адреса електронної поштової   скриньки ___________________

Заява

Доводжу до Вашого відома, що ___________________________________

ОПИС СИТУАЦІЇ ТА КОНКРЕТНИХ ФАКТІВ

Прошу терміново провести розслідування ситуації, що склалася.

_______________                                                                            ___________

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­(дата)                                                                                                (підпис)

Порядок подання та розгляду заяв про випадки

булінгу (цькування) у закладі освіти

1.     Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2.     Заява подається керівнику закладу освіти  відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3.     Здобувач освіти, який став свідком булінгу у школі, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя, психолога або безпосередньо керівника закладу освіти .

4.     Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5.     Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6.     Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7.     Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту  вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8.     Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9.     Здобувач освіти може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги. Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Керівник закладу освіти має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу.